بازیگر آمریکایی که در فیلم موهن «بی گناهی مسلمانان»، نقش مادر دختر ۱۲ ساله ای رو بازی کرده، در مصاحبه ای با سایت سینمایی «هالیوود ریپورتر» از جزئیات فیلم موهن «بی گناهی مسلمانان»، چگونگی بازی در این فیلم و … گفته.

عکس

کامل این مصاحبه رو در زیر می خونید.

 

* بازی در این فیلم چه تاثیری روی زندگی شما گذاشته؟

من شغلم که پرستاری از کودکانه رو از دست داده ام، همه از دور و بر من پراکنده شده ان، اون ها از اینکه با من در رابطه باشن، می ترسند.

 

* کی شما رو واسه بازی در این فیلم استخدام کرد؟

«سم باسیل». من یه فراخوان انتخاب بازیگر دیدم و واسه انتخاب رفتم و اونجا اسامی آدم های سرشناس زیادی رو دیدم ولی نمی توانم از اون ها نام ببرم، چون هر کدوم از اون ها در مرحله ای از این پروژه جدا شدن.

 

* این افراد جزو بازیگران بودن؟

بازیگر، جفت و جور کننده و هم اینکه کارگردان.

 

* کی فیلم رو کارگردانی کرد؟

من می توانم به شما بگم که کی اون رو نوشته، اون مردی به نام «سم باسیل» بود، مقصر اصلی اونه. 

 

* کارگردان فیلم کسیه که ما اون رو می شناسیم؟

بله، ممکنه شمام اون رو بشناسین.

 

* صحنه ای هست که شخصیتی که تو به جای اون بازی کرده ای، به [حضرت] محمد توهین می کنه؟

بازیگران این فیلم به درستی گول مالیده شدن، صدای من به طور کامل دوبله شده بود و اون صدای من نبود. من تا وقتی که کلیپ فیلم منتشر شد، در این باره هیچ نمی دونستم، تنها نقش من بازی در نقش مادری بود که با دختر و همسرش درباره مردی به نام «مستر جورج» صحبت می کرد. من فیلمنامه کامل هر اون چیزی که در فیلم گفته ام رو دارم. در این فیلم دختر من بوسیله شوهرم به همسری مردی به نام «مستر جورج» درآمد بود و من به خاطر اینکه این مرد رو ستایش می کرد، مسخره اش می کردم. اون ها (سازندگان فیلم) بعدا نام «مستر جورج» رو کلا به «محمد» تغییر داده بودن.

 

* اون ها چیز دیگری از گفته های تورو دوبله کرده بودن؟

این تنها یه تیکه از بازی من بود که دستکاری شده بود. من حتی به خاطر نمی آورم که در این کار احمقانه  چه گفتم و چه کردم، من حتی نمی توانم اون رو تماشا کنم، چون شدیدا منو آزار می دهد.

 

* آخرین باری که با «سم باسیل» صحبت کردی، چه وقتی بود؟

من صبح روزی که در لیبی، خشونت ها به بالاترین درجه رسید، به اون زنگ زدم و از اون پرسیدم «به چه دلیل این کار رو کردی؟»، اون گفت: «سیندی، به دنیا بگو که بی گناهی»، اون گفت که یه نویسنده است و این کار رو به خاطر این انجام داده که دیگه از حمله مسلمانان تندرو به مردم بی گناه خسته شده!

اون به من گفت که اهل اسرائیله، در حالی که وقتی که داشتیم فیلم رو می ساختیم اون به من گفته بود که اهل مصره.

 

* صحنه مربوط به بازی شما در کجا فیلمبرداری شد؟

در کلیسایی واقع در خیابون همیلتون در شهر دوآرته، در این کلیسا یه سالن نمایش بود، عواملی اونجا بودن که کار طراحی لباس، گریم و فیلمبرداری رو انجام می دادن ولی همه اون ها هم بی گناه بودن. اون ها حتی قبل از اون در پروژه «مشکلات مسیح» هم مشارکت داشته ان.

 

* کل فیلم چقدر طول می کشد؟

این فیلم قرار بود دو ساعت باشه ولی من هنوز نسخه کامل اون رو ندیده ام. صحنه های زیادی هنگام فیلمبرداری بود که هیچ کدوم در کلیپ هایی که دیدم، نبودن. صحنه ای که «مستر جورج» دخترم رو ازم دور می کنه و تموم صحنه فریاد می کشیدم، در  پایان همین صحنه بود که یهو مردی دیوونه وار وسط  پرید و گفت: فوق العاده بود. روز بعد این مرد پیش من اومد و پرسید، می دانی من کی هستم؟ وقتی که اسمش رو گفت، داشتم غش می کردم، اون کارگردان و نویسنده بسیار مشهوری بود.

 

* مطمئنی که اون همون کسیه که ادعا می کرد؟ اون رو شناختی؟

من قبل از اون هیچوقت اون رو ندیده بودم، ولی اون خیلی به پدرش مثل بود.

 

* پدر اون کی است؟

اون مرده س، اون یه بازیگر مشهور بود.

 

* اسمش رو نمی گویی؟

من می خواهم حرفه بازیگری رو ادامه بده. همه اون آدم هایی که سر صحنه فیلمبرداری بودن بی گناه بودن، ما بی گناهیم. من به درستی به این مسئله باور دارم، چون همه اون ها درباره بعضی از چیز هایی که «سم باسیل» از اون ها خواست که در فیلم بگن، ناراحت بودن.

 

* وقتی که بازی در این فیلم رو قبول کردی، فکر می کردی همچین چیزی از آب دربیاد؟

وقتی که من واسه تست بازیگری رفتم، اون ها به من گفتن که این فیلم یه فیلم اکشنه که داستان اون ۲ هزار سال قبل از این در صحرا روی داده.

 

* شما در رابطه با این فیلم از کسی شکایت کرده اید؟

شاید علیه «سم باسیل» شکایت کنم، من وکیلی دارم که در این موارد به من کمک می کنه.

 

* وکیل مدافع شما چه کسیه؟

شخصیه خارج از لس آنجلس که به بازیگران کمک می کنه، اون تا الان به من خیلی کمک کرده.

 

* نگران چیزی که در خاورمیانه می گذره، هستین؟ واسه زندگی تون می ترسید؟

من به خدا ایمان دارم و با حضرت مسیح رابطه قلبی دارم. من از هیچی نمی ترسم، نگرانی من فقط واسه همسر و خونواده امه، بخاطر این هم حالا از خونواده ام هم دور شده ام.

 

* شما چند بار از مسیحیت نام بردین، این یه فیلم ساخته مسیحیانه؟

نه، اصلا، فقط «باسیل» از یه کلیسا که اتاق نمایش داشت، به عنوان لوکیشن استفاده کرد؛ کلیساهای زیادی هستن که واسه کسب درآمد، اتاق های خالی شون رو اجاره میدن.

 

* چه تعداد ایمیل و تلفن از مطبوعات و رسانه ها دریافت کرده اید؟

دست کم ۳۰۰ تا.

 

* این فیلم لایق این همه سرزنش، اعتراض و قتله؟

«باسیل» باید تاوان بده، شاید در این دنیا تاوان نده ولی مطمئنا در اون دنیا در پیشگاه خدا باید جوابگوی کاری که انجام داده، باشه.

 

* دستمزدت واسه این فیلم چقدر بود؟

۵۰۰ دلار واسه دو روز و نیم بازی.

 

* از ملاقات تون با «سم باسیل» بگید.

این نام حقیقی اون نیس، من اسم واقعی اون رو نمی توانم تلفظ کنم، اون به من گفت که اهل مصره و فیلمش واسه اولین بار هم در مصر اکران می شه.

یه مدت گذشت و اون دوباره با من تماس گرفت و گفت که فیلم خوب صدابرداری نشده و وقتی که واسه این کار رفتم، افراد دیگری اونجا بودن.

 

* گفته شده که اف بی آی در جستجوی «باسیل» است، تا الان علیه شما هم اقدام قانونی صورت گرفته؟

خیر.

بی گناهی مسلمانان