شکنجه‌گر ۹۰ ساله به ۲۰ سال زندان محکوم شد!+عکس

0 Comments

با اینکه «الکساندر ویسینسکو» ۹۰ سال سن داره اما براساس آخرین حکم دیوان عالی کشور رومانی باید به جرم جنایت علیه آدمی ۲۰ سال زندان رو تحمل کنه.

به گزارش «شفقنا»، ویسینسکو از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۳ مدیریت زندان مخوف رامنیکو سارات در شرق رومانی رو رو دوش داشت و به گفته قضات دادگاه، مدارک متقنی در دسته که نشون می دهد ویسینسکو یه «ساز و کار مرگ» رو در اون زندان به راه انداخته و به صورت سیستماتیک با زندانیان سیاسی بدرفتاری و اونا رو شکنجه می کرده.

زندان های تکی طولانی مدت هم از جمله تنبیهات روزمره در زندان به مدیریت ویسینسکو بود. زندانیانی که به تکی می افتادن، از سهمیه غذا هم محروم می شدن و همیشه مورد کتک کاری قرار می گرفتن.

وکلای مدافع ویسینسکو دلیل آوردن کرد ه ان که هیچ مدرکی مربوط به این که متهم از روی عمد کسی رو شکنجه کرده باشه وجود نداره. از طرف دیگه دادگاه مدارکی ارائه داده که نشون می دهد تعداد خیلی از زندانیان سیاسی تحت نظارت شخص ایشون کشته شده ان.

ویسینسکو البته بدون اون که اعلام تأسف و ندامت کنه، در دفاع از خود فقط این جمله رو تکرار کرده که فقط مجری دستورات بوده.

در دوران حکومت کمونیستی تحت رژیم چائوشسکو در رومانی که از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۸۹ به درازا کشید بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر تحت عناوین سیاسی محکوم به تحمل زندان شدن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

شفقنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *