coffee رابطه شیرین کننده های مصنوعی و چاقی

اگه فکر میکنین شیرین کننده های مصنوعی میتونن جانشین مناسبی واسه قند طبیعی باشن از مرحله پرتین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ اگه تا حالا فکر می کردین که به کار گیری شیرین کننده های مصنوعی و شیمیایی وزن شما رو پایین نگه داشته یا دستکم تاثیر زیادی در وزن شما نداره بهتره تجدیدنظر کنین. براساس تحقیقات انجام گرفته که یافته های اون در مجله «متابولیسم سلولی» (Cell Metabolism) منتشر شده، شیرین کننده های مصنوعی در ترکیب با رژیم غذایی با مقادیر پایین کربوهیدرات اشتهای شما رو واسه خوردن غذا بیشتر می کنن. در واقع در گذشته هم طی تحقیقاتی مشخص شده بود که شیرین کننده های مصنوعی اگر دائم مورد استفاده قرار گیرند حس گرسنگی و اشتهای فرد رو زیاد کرده و در نتیجه چاقی ایشون رو به دنبال دارن.

در این تحقیق که بوسیله مرکز چارلز پرکینز و دانشکده زندگی و علوم محیطی دانشگاه سیدنی انجام شده، به مگسای میوه خوار غذاهایی مرکب از شکل های جور واجور کربوهیدرات و شیرین کننده های مصنوعی داده شد. در مگسایی که همراه رژیم غذایی با مقادیر کم کربوهیدرات خود شیرین کننده مصنوعی هم دریافت کرده بودن خیلی سریع تمایل زیادی به خوردن غذای بیشتر پیدا کردن. این تمایل با در نظر گرفتن مقدار شیرین کننده مصنوعی که به اونا داده می شد متفاوت بود. تحقیقات گذشته نشون داده بود که مصرف شیرین کننده های مصنوعی همراه با غذاهای پر از کربوهیدرات باعث کم شدن اندازه غذای مصرفی در فرد شده و در نتیجه می تونه کالریای مصرفی رو کم کنه.

اما در آزمایش گذشته، در مگسایی که با رژیم غذایی پر از کربوهیدرات و مقادیر زیادی شیرین کننده مصنوعی تغذیه شده بودن کاهش در غذای مصرفی دیده نشد. در آخر این تحقیقات نشون داده که شیرین کننده های مصنوعی تاثیر بسیار زیادی روی بدن موجودات داشته و رابطه مستقیمی بین شیرین کننده های مصنوعی و احساس گرسنگی و در آخر خوردن غذا داره. هر چند واسه تایید این موضوع و مشخص شدن اندازه تاثیر شیرین کننده های مصنوعی بر متابولیسم بدن و چاقی تحقیقات بیشتری باید انجام گیرد اما تحقیقات گذشته ثابت کردن که مصرف همیشگی و افراطی و غیر اصولی شیرین کننده های مصنوعی احساس گرسنگی رو به دلیل جنب و جوش شبکه های عصبی پیچیده ای که به شخص القا می کنن به اندازه کافی غذا نخورده در شخص ایجاد می کنن.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *