۸ ترفند واسه کاربران لینکدین

اگر جویای کار یا تنها علاقه مند ارتقا و پیشرفت در این جهان هستین، شاید یه نمایه (پروفایل) لینکدین (LinkedIn) رو راه اندازی و شروع به ایجاد یه شبکه در اونجا کردین. ممکنه در نمایه تون افکار و اندیشه هایی و در بعضی لحظات شور و شوقی رو به اون تزریق کرده باشین.

هرچند، احتیاجی به گفتن این مسئله نیس. تعدادی از ترفندهای عالی وجود دارن که می تونین با لینکدین بکار برید، بعضی از اونا به شما کمک می رسونن تا نمایه تون رو یه وقتی طولانی، تر و تازه نگه دارین، و همه اونا در پیشبرد کارتون در بعضی موارد کمک می کنن. ارزش اون رو داره تا نگاهی گذرا به تعدادی از اونا بندازید تا بفهمین که چی رو می تونین با فعالیتای منظم خود کامل کنین.

تبلیغات
  • تبلیغات تلگرام
  • اینفلوئنسر مارکتینگ
  • تبلیغات اینستاگرام

 چگونگی ایجاد یه نمایه لینکدین عالی

واسه شروع، شما نیاز به راه اندازی یه نمایه لینکدین تا حد امکان با دقت و توجه بیشتر، دارید. اگر قبلا راهنمایی ما در مورد یادگیری لینکدین: چگونگی ایجاد گذشته و سوابق شغلی تون رو خوندین، پس نسخه رایگان خودتون رو دانلود کنین و از اون واسه شروع استفاده کنین.

۱٫ آپدیت لینکدین با محتوای منحصر به فرد از راه نرم افزارها

واسه تشویق خودتون به استفاده تکراری از لینکدین، یه برنامه لینکدین واسه گوشی هوشمند یا تبلت تون بگیرین. مخصوصا، برنامه آیپد و برنامه ویندوز فون جدید رو بررسی کنین. از ابزارهایی مثل Hootsuite یا Buffer به خاطر آپدیت زمانبندی شده واسه شبکه لینکدین تون استفاده کنین. لطفا توجه کنین، که همیشه به پیوند (لینک) دادن حسابای فیسبوک و توییتر به لینکدین پیشنهاد نمی شه از اونجا که شما با مخاطبی به طور کامل متفاوت گفتگو می کنین.

بجای به کار گیری وسایل برنامه ریزی شده چند شبکه ای، مناسب تره که محتوایی منحصر به فرد فقط واسه لینکدین بسازین. توجه کنین که به روز رسانیای برنامه ریزی شده نبایست سخت باشن از اونجا که شما بتونین خیلی راحت به یه مقاله عالی پیوند بدید. تلاش کرده تا از مطالب (پست) “منو استخدام کن” بی پرده و رو دوری کنین مگه اینکه واقعا لازم باشه.

۲٫ ببینین که کی در حال مشاهده نمایه لینکدین شما بوده

در حال مشاهده صفحه اصلی تون در لینکدین، نگاهی به سمت راست درست در زیر بخش “آدمایی که ممکنه بشناسین” بندازید. شما بخشی رو واسه “کی نمایه تون رو مشاهده کرده” می بینید. به عنوان یه کاربر آزاد لینکدین، کلیک روی این پیوند به شما یه سری از آدمایی که نمایه تون رو در سه ماه گذشته دیدن نشون میده. کاربرانی که هزینه پرداخته ان، فهرست کاملی از آدمایی که نمایه ای رو دیدن رو می بیننن، با اینکه بعضی وقتا اونا تا حدودی با پیامی مثل “یکی از این ۱۰ نفر نمایه تون رو دید” به طور ناشناس روبرو می شن.

اگر توانایی پرداخت واسه یه حساب پولی رو ندارین، یا می خواین که به همون ۱۰ نفری که واقعا حساب تون رو دیدن محدود کنین، می تونین همیشه هر روز عکسی از این فهرست بگیرین تا اینکه تصویر بهتری ایجاد کنین.

۳٫ با به کار گیری پاسخا و گروه های لینکدین به پرسشا جواب بدید

یه وسیله ندیده انگاشته شده لینکدین بخش پاسخا هستش، که می تونین از صفحه اصلی با مراجعه به بیشتر> پاسخا به اون دسترسی یابید. اینجا می تونین سوال کنین یا به پرسشا جواب بدید، یعنی می تونین تخصص تون رو در بعضی بخش ها به اثبات برسونین. اگر یکی از کارشناسان برتر هفته باشین در صفحه اصلی تون به صورت برجسته نشون داده می شه.

لینکدین اندیشمندانه دسترسی به گروه های حرفه ای از راه وبگاه رو جفت و جور کرده. اگر می خواین تلاشای شبکه ای شایسته و بهتری داشته باشین، کمی از وقت خود رو به این گروه ها اختصاص بدید. توجه تون رو به کمی از گروه های در رابطه تر مربوط به صنعت تون متمرکز کنین و ببینین که می تونین به تعدادی از پرسشای یه روز جواب بدید. با کمی خوش شانسی، مردم به شما توجه می کنن و از شما میخوان که به شبکه حرفه ای شون ملحق شید، شاید حتا به شما پیشنهاد یه کار جدید رو بدن.

۴٫ توجه دقیق تری به شبکه تون کنین

نگاهی دقیق تر به آدمایی که از راه لینکدین به اونا در رابطه هستین بندازید. توجه دقیق تری به صنایعی که افراد در اون هستن، شرکتای ارائه شده و کسائی که به طور غیر مستقیم به اونا در رابطه هستین داشته باشین. اگر آدمایی هستن که در شرکت رویایی شما مشغول به کارن پس خیلی زود با اونا تماس بگیرین. در انتظار این نباشین تا اینکه با بیکاری و نا امیدی و سرخوردگی واسه پیدا کردن کار مواجه شید.

۵٫ به روز رسانیا از شبکه تون با به کار گیری Signal و BottleNose رو پیگیری کنین

یه راه بسیار خوب واسه مشاهده چگونگی کارکرد شبکه تون به کار گیری  است، که فید لینکدین کاملی از اموریه که شبکه تون انجام داده. Signal کمی مشابه چیزیه که در صفحه اصلی تون می بینین، اما می تونین اون رو از طریق شرکت، مکان، قدمت، صنعت یا چیزای دیگه ای به جز اینا پالایش (فیلتر)  کنین. شما هم اینکه می تونین اون رو واسه نشون دادن به روز رسانیا از اتصالات دوم و سوم گسترده یا باز کنین، که این کار رو واسه پیدا کردن افراد بسیار فعال و پویا که از محتوای شما بازدید می کنن، واقعا آسون می سازه.

اندیشه و تفکر دیگه واسه پیگیری شبکه تون، ترکیب به روز رسانیای لینکدین از شبکه تون با خبرهایی از دیگر منابع اجتماعی و خبرهایی با ابزارهایی مثل BottleNose یا HootSuiteه. مهم نیس که از چی استفاده می کنین، بیشتر اینکه بدونین افراد در شبکه تون چه می گن و در موقعیتی واسه پاسخگویی به هنگام باشین اگر موضوع به شما در رابطه باشه.

۶٫ پیشنهاد هاتون رو ایجاد و مطرح کنین

بهترین روش واسه ایجاد یه سری از پیشنهادهای عالی اینه که خودتون پیشنهادهایی رو ارائه کنین. بعضی وقتا، پیشنهادی عالی واسه فردی در شبکه تون بنویسین. این ممکنه موجب شه تا توجه شون به بعضی نقاط برگرده. اگر این کار رو به طور مرتب انجام بدین، پس در طول زمان به مجموعه خیلی از پیشنهادها از افراد جورواجور در شبکه تون دست پیدا می کنین. هر اون چیزی که می کنین، فقط در  انتظار این نباشین تا نیازمند کار و شغلی شید. این کاریه که فقط در طول زمان صورت میگیره.

۷٫ بیشتر نمایه لینکدین تون رو به روز کنین

احتیاجی به گفتن نیس که باید همیشه تلاش کنین تا نمایه (پروفایل) تون از اطلاعات الان در مورد وظایف و نقشای کاری و موقعیتا بهره مند باشه. بعضی مواردی که ممکنه شما رو تشویق به آپدیت سوابق شغلی (رزومه) تون در لینکدین کنن تعداد خیلی از وسایل رزومه ساز هستن که می تونین بکار برید، که چکیده و سوابق شغلی زیبایی با به کار گیری داده هایی از لینکدین رو ایجاد می کنن. بعضی از وسایل سوابق شغلی (resume tools) از نظر چشمی بسیار جذاب هستن، پس اونا رو امتحان کنین!

یادتون نره، همیشه وسیله ها و نکات لینکدین بیشتری واسه بررسی کردن وجود دارن. بعضی از اونا واقعا سرگرم کننده هستن و شما رو بیشتر مایل و علاقه مند به شبکه در لینکدین میسازن.

۸٫ از مخاطبین شبکه تون پشتیبان بگیرین

خیلی از مردم اون رو درک نمی کنن، اما شاید دسترسی به حساب لینکدین تون رو از دست بدین. لینکدین بعضی وقتا حسابایی رو که بسیار فعال هستن رو بسته می سازه. هم اینکه دست کم یه مورد وجود داشته که یه کارفرما پنداشت که حساب جزء دارایی و مایملک شونه و خواهان این بود که در وقتی که کارکنان، شرکت رو ترک می کنن به اونا تحویل داده شه. تنها چند ثانیه زمان می بره تا از شبکه تون پشتیبان جفت و جور کنین. به مخاطبین (Contacts)> اتصالات (Connections) برید، بعد پیوند (لینک) رو در پایین سمت راست تا ارسال اتصالات (Export Connections) دنبال کنین. به همین راحتی!

بهترین نکات شما واسه به کار گیری لینکدین چه هستن؟

نوشته ای از Angela Alcorn

منبع: